Płaski brzuch, proste plecy i brak bólu w kręgosłupie. Metoda Toshiki Fukutsudzi

Metoda japońskiego naukowca pozwala cieszyć się życiem bez uczucia bólu. Pozwala poprawić postawę ciała i kondycję pleców, likwiduje skurcze mięśni, likwiduje odleżyny i stwardnienia. Pomaga ułożyć miednicę na odpowiednim miejscu, dlatego polecana jest każdej kobiecie po porodzie. Pomaga także zmniejszyć obwód brzucha.

 

 

 

Czas trwania: 10 minut

Potrzebny będzie

wałeczek o średnicy około 10 cm, lub zwinięty ręcznik

 

 

1-10 tydzień

Połóż się wygodnie na podłodze i zrelaksuj się. Połóż rolkę w okolicach dolnej partii twojego kręgosłupa. Wyprostuj nogi tak, aby pięty były mniej więcej w linii prostej z biodrami, a Twoje duże palce u stóp się stykały. Wyciągnij ręce nad głowę, dłonie otwarte, małe palce u rąk powinny się stykać. Pozostań w tej pozycji przez 10 min.

 

 

11-12 tydzień

Połóż się wygodnie i zrelaksuj, połóż rolkę w okolicach środkowej partii Twojego kręgosłupa. Wyprostuj nogi tak, aby pięty były mniej więcej w linii prostej z biodrami, a Twoje duże palce u stóp stykały się. Wyciągnij ręce nad głowę, dłonie otwarte, małe palce u rąk powinny się stykać. Pozostań w tej pozycji przez 10 min.

 

 

13 tydzień

Połóż się wygodnie i zrelaksuj się. Połóż rolkę w okolicach górnej partii kręgosłupa. Postępuj jak wyżej opisano przez 10 min.

 

 

Obejrzyj:

https://www.youtube.com/watch?v=5JhU_YNewlo&fbclid=IwAR1T5YlNpFFkKspvDziNznbdXRuErr88SGQVyplcXG56E3OWuLRTcEdhG0Y

MOJE KSIĄŻKI